Tem 202017
 

 

Seasonally-Affected-Hair-1

Saçlarımız çeşitli nedenlerden dolayı yıpranıyor. Kimimizinki güneşe maruz kalmaktan, kimimizinki de sık boyamaktan. Isı veren saç şekillendiriciler de saçları yıpratan bir diğer etken…

Firsatsevdasi.com yıpranmış saçlarınıza nefes aldıracak birkaç öneride bulundu. Üstelik hepsi de kolay uygulanabilir cinsten…

 

 

GM_Haare_4

Maske uygulayın!

Saçlarınıza haftada bir ya da iki kez maske uygulamayı ihmal etmeyin. Maske sayesinde yıpranmış saç telleriniz derinlemesine onarılacak ve saçınız güç kazanacak. Maskeyi kendiniz evde uygulayabilir, ya da saçlarınızı boyatmak için kuaföre gittiğinizde orada uygulatabilirsiniz.

 

 

5-kıvırcık-saçı-düzleştirirken-yapılan-hatalar_mini_mini

Düzleştirmeye ya da dalgalandırmaya ara verin!

Eğer saç düzleştiricisiyle her gün düzleştiriyorsanız ya da maşa yardımıyla her banyodan sonra dalgalı hale getiriyorsanız buna dur deme vakti çoktan gelmiş de geçiyor demektir.

Saç düzleştirici ya da maşa kullanmaktan vazgeçmem diyorsanız o halde saçınızı ısıya karşı koruyacak ürünler kullanmanızda fayda var.

 

 

mascarillas-caseras

Islakken fırçalamayın!

Saçınızı açmak için tarak yerine fırça kullanıyorsanız ıslakken fırçalamamaya özen gösterin. Evet, tüm kuaförlerin saçınızı ıslakken fırçaladığını biliyoruz ama onların yapıyor olması sizin de yapmanız gerektiği anlamına ne yazık ki gelmez.

 

 

sac-kurutma-makinesi

Bırakın saçınız kendi kendine kurusun. Tabii ki ıslak saçlarla yatmanızı önermiyoruz, böyle acil durumlarda saçı hemen kurutmakta fayda var. Ancak normal zamanlarda, her banyodan sonra saçı kurutmayı adet edindiyseniz, buna biraz ara vermenizi tavsiye ederiz.

 

 

uyku_apnesi_nedir_1

Saten yastık kılıflarının saçınız için en iyisi olduğunu söylesek şaşırır mısınız? Kumaş cinslerinin cildimiz ve saçımız üzerindeki etkileri kanıtlanmış vaziyette. O halde uyurken sentetik kumaşlar yerine daha doğal kumaşlar tercih etmek en doğru karar olacak!

 

 

kirecli_su_glr

Sudaki kireç oranı saçınıza zarar veriyor olabilir. Kullandığınız bakım kremlerine ve maskelere rağmen saçlarınız hala kaskatı ve bakımsız görünüyorsa belki de evinizdeki su tesisatında kireç arıtma sistemi kullanmanız gerekiyordur.