Ağu 022017
 

 

Beautiful young woman enjoying on the beach. She is smiling and looking away. Rear view.

 

Saçlarınızdaki kırık uçlardan kurtulun!

Yaz sonrası saç bakımınıza başlamadan önce kuaföre gidip kırıklardan kurtulun. Bu şekilde saçlarınızı eski sağlığına kavuştururken işiniz bir adım daha kolaylaşacak.

 

Onarım özellikli saç bakım kremi ve şampuan kullanın!

Yaz tatiliniz bittiyse kullandığınız şampuan ve saç kreminizi değiştirmenin zamanı geldi demektir. Yıpranan saçlarınızı eski sağlıklı günlerine döndürmek için onarım özellikli bir seri kullanmaya başlamalısınız.

 

Yoğun onarım maskelerini banyo rutininize ekleyin!

Saçları eski sağlıklı günlerine kavuştururken yoğun onarım maskelerinin gücünden faydalanın. Bu maskeler saçlarınızı dipten uca onararak yazın yıpratıcı etkisini uzaklaştıracak. Saç maskesi uygulamadan önce saçlarınızın suyunu bir havlu yardımıyla alın. Bu şekilde daha çok verim alabilirsiniz.

 

Serum ve yağların onarıcı etkisinden yararlanın!

Saç bakımınızın son aşaması olarak onarıcı serum ve yağlar kullanın.

 

Doğal yöntemlerle onarımı hızlandırın! 

Hindistan cevizi, avokado yağı ya da Hint yağı gibi saç bakımında etkili yağlar kullanın. Bu yağlar hem saçlarınızı besleyip onaracak hemde sağlıklı olmalarına yardımcı olur.

 

Saçlarınızı her gün yıkamayın! 

Saçlarımız temiz olsun diye her gün yıkamak aslında saç bakımında yaptığımız en büyük hatalardan. Bu işlem saçın ve saç derisinin doğal yapısını bozup saçın nemini kaybetmesine, saçın daha çabuk kırılmasına ve dökülmesine neden oluyor. Saçlarınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız gün aşırı yıkamalısınız.

 

Saçlarınızı ısıdan koruyun!

Saçlarınızın bir an önce eski sağlığına kavuşmasını istiyorsanız fön ve maşa gibi yüksek ısı ile yapılan saç modellerine bir süre ara vermelisiniz. Eğer kusursuz şekillendirilmiş saçlarınızdan vazgeçemiyorsanız ısı koruyucu spreyler kullanabilirsiniz.