Kas 122014
 
Sonbaharda cildinizin kapsamlı bir bakıma ihtiyacı olabilir. İşte sonbahar bakımıyla ilgili en çok merak edilen 4 soru ve yanıtları.

sonbahar cilt bakımı

Soru:  Kuru bir cildim var. Yazın çok fazla güneşlendim ve şimdi cildimin kalınlaştığını fark ediyorum. Ne yapabilirim?
Cevap: Güneşin etkisiyle cildiniz susuz kalır, nemini kaybeder. Ayrıca cilt kendini zararlı ışınlardan korumak için kalınlaşır. Uzun süreli güneş banyolarının ardından kuru cilde sahip hemen herkes bunu hisseder. Cilde derinlemesine nem veren ürünler kullanmak en iyi çözümdür.

Soru: Normal bir cildim var. Özellikle sonbaharda yanaklarım çok kuruyor? Ne önerirsiniz?
Cevap:Yazdan sonra birçok cilt problemi açığa çıkıyor. Hava değişimi, kireçli sular ve klor gibi etkenler cilt için yoğun stres anlamına geliyor. Üst deri zayıflıyor ve suyla fazla temas ettiği için yıpranıyor, kuruyor. Klima, uçak ve otobüsler de nemi azalttığı için cilt iyice kuruyup, hatta pul pul dökülebiliyor. Bu durumda en iyi çözüm hem yolculuk sırasında hem de sonrasında cilt tipinize uygun, bol nemlendirici kullanmak ve sıvı tüketmek. Normal cildiniz için uygun, nemlendirici kremleri düzenli olarak kullanın.

Soru: Kuru bir cilde sahibim. Neden sonbaharda cildim artık hiçbir şeyi, en pahalı ürünleri bile kaldırmıyor?
Cevap: Bir ürünün daha pahalı olması, cildinize en uygun ürün olması anlamına gelmez. Kozmetik bir ürünün cilde en doğru ürün olduğunu belirlemeden önce, bu kozmetik ürünün içeriğini oluşturan aktif maddelerinin cilt tipine uygun olup olmadığı bilmek gerekir. Bu yüzden cilt tipinize en uygun formüle edilmiş ürünleri tercih etmelisiniz.

Soru: Karma ciltliyim. Cildimin parlamasından şikayetçiyim. Nasıl bir nemlendirici kullanmalıyım?
Cevap: Karma ciltler yağ içerikli kremleri kullanmayın yoksa T bölgesinde sivilceler oluşabilir. En doğrusu cildinizi dengeleyici bir krem kullanmak.