Ağu 212015
 

Stil bir kadın olmanın yolu bakımlı olmaktan geçiyor. Fakat yoğun hayat temposunda çoğumuz buna yeterince özen göstermiyoruz ve bazen yanlış uygulamalar ile işleri daha da berbat ediyoruz.

Bir zamanlar beğenmediğimiz ve modern bulmadığımız doğal kaynaklar asıl hazinenin kendisinde olduğunu bizlere kanıtladı. Fakat atalarımızdan aktarılan bu bilgiler malesef bizlerde çokça mevcut değil. Hepimiz doğal ürünler kullanmalıyız derken bunu nasıl yapmamız gerektiği konusunda sorunlar yaşıyoruz.

Özellikle market raflarını süsleyen renkli, kolay ulaşılabilir ve ucuz ürünler bizi bu öğrenme gerekliliğinden alıkoyuveriyor.

Oysaki önemli olan biziz. Ve sağlığımız olmadığı zaman hayatımız da kalitesini yitiriyor.

İşte cilt güzelliğiniz için kullanmanız gereken doğal sabunlar ve bunların faydaları…

Kayısı Sabunu

Cİlt bakımı için uygun yağ içeriğine sahip kayısı sabunu içerdiği A vitamini, mineraller ve hücre yenileyici özelliği ile cildinizi yeniler.

Cildi kurutmadan yağ oranını dengelediğinden kırışıklıkları giderici etkisi vardır.

Kayısı yağı ile beraber uygulandığında kırışıklıklarda azalma gözlenir.

kayısı
Lavanta Sabunu
Lavanta hem antiseptik özelliği,hem de sakinleştirici kokusu ile kozmetik sektöründe çokça kullanılmaktadır.

Sivilcelerin yok olmasında oldukça etkilidirç Ölü derinin atılmasına yardımcı olarak cildinize parlaklık verir.

Ayrıca zona hastalığında da tedavi edici özelliği vardır. Cildinizin sakinleşmesini sağlayarak daha dinç bir görünüm verir.

lavantaBal Sabunu
Bal antibakteriyel özelliği ile bilinen bir besindir. Dolayısı ile sivilce oluşumun önceden engeller ve oluşan sivilcelerin yayılmasını engeller. Ayrıca yıpranmış saçların canlanmasında da oldukça etkilidir.

balKükürt Sabunu
Kötü kokusuna rağmen cilt temizliğini en derin yapan sabunlardan birisidir. Ölü derinin atılmasında, siyah noktaların temizlenmesinde ve sivilcelerin kurutulmasında çok etkili bir sabundur.kükürtMango Sabunu

Kuru ciltler için bire bir olan mango sabunu yumuşatıcı gücü ile ortaya çıkmaktadır. Leke ve makyaj temizliğinde oldukça kuvvetli bir temizleyici olduğundan cildin pürüssüzlüğüne kavuşmasına yardımcı olur.

mango

Okyanus Sabunu

Cilde elastikiyet sağlayarak kırışıklıkların oluşmasını engeller. Cilt gözeneklerinde derinlemesine temizlik yaparak yüm toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca selülitlerin giderilmesinde de oldukça etkili görevi vardır. Sık kullanım için uygundur ve kokusu oldukça güzeldir.

 

ocean

Zeytinyağı Sabunu

Kullanımı yüzyıllar öncesine dayanan bir sabundur. Cildin ve saçların sağlığına kavuşmasında etkilidir. Daha parlak ve canlı bir görünüm verir. Cildin direncini artırarak cilt hastalıklarına karşı savunma sağlar. Bir çok deri hastalığına iyi gelir. Ayrıva saç dökülmesi kepek ve baş derisindeki sivilcelerin giderilmesinde kullanabilir.

zeytin

Çilek Sabunu

Ciltteki pullanmayı giderdiğinde kuru ciltler için önerilir. Saç ve cildi besleyip ,saç diplerini güçlendirdiğinden erken saç dökülmelerini önler. Kurumaya karşı etkili olduğundan kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

çilek

Kantaron Sabunu

İltihap önleyici özelliği ile yarada herhangi bir iltihap oluşmasını engeller.Damar büzücü etkisi ile vücutda oluşan kanamaları hemen durdurur ayrıca iz kalmasını engeller. Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları giderir. Yanık tedavilerinde kullanılır ağrıyı alır. Antibakteriyel özelliğinden dolayı yaralar iz kalmadan iyileşir.

kantaron

 

Doğanın mucizelerine kendinizi bırakın efendim, size sağlıklı bir hayat olarak geri dönecektir :)