Tem 172017
 

Ruyada-Eski-Sevgilinin-Evlenme-Teklif-Etmesi-57

Birçoğumuz için aşk fedakarlık anlamına gelir, ne kadar çok seversek kendimizden o kadar çok veririz, ne kadar çok verirsek işlerin o kadar iyi gideceğine inanırız. Gerekirse arkadaşlarımızdan, ailemizden, kariyerimizden vazgeçmeyi göze alırız. Peki, gerçekten sağlıklı bir ilişkide olması gereken bu mu? Tabii ki hayır. Aslında mutlu olmamızı sağlayacak kişi , bizi olduğumuz gibi, hayallerimizle, doğrularımızla, isteklerimizle ve sınırlarımızla kabul edecek olandır. Bir erkek için bir şeylerden vazgeçmek uzun vadede sadece mutsuzluk getirir. 

İşte aşkın büyüsüne kapılıp, yapmamanız gereken şeyler…

stres-kadin11-466x263

1. Hayallerinizden vazgeçmek

Hayatınız boyunca hayal ettiğiniz evin,kariyerin peşinden koşun. Hiç kimsenin buna engel olmasına izin vermeyin. Kendi isteğinizle kariyer değiştirmeye ya da taşınmaya karar verebilirsiniz. Ama bu sizin seçiminiz olmalı. Partneriniz sizi bu tercihe zorluyorsa, hayallerinizi tercih edin. Diğer türlü mutsuzluk başlayacaktır.

Gelecekte birisi yine karşınıza çıkabilir ama hayallerinizi değerlendirme fırsatını her zaman yakalayamayabilirsiniz.

 

3-metros-sobre-el-cielo5_large

2. Değerlerinizden vazgeçmek

Herkesin farklı ahlak anlayışı, siyasi görüşü ve değerleri vardır, bunda yanlış olan bir şey yok. Herkes birbirinin görüşlerine katılmasa da saygı duymak zorunda özellikle de hayatınızdaki erkek. Sizi değiştirmeye çalışması, görüşlerinizi aşağılaması ya da yok sayması size yapabileceği en büyük saygısızlık. Bunu size yapmasına izin vermeyin Elbette görüşleriniz değişebilir ama ancak siz istediğiniz için. Zaten sizi gerçekten seven biri her şeyinizle sevecektir.

 

 

iştahsızlık

3. Dış görünüşünüzü değiştirmek

Sırf erkek arkadaşınız mükemmel vücut ölçüleri ya da kusursuz bir yüz güzelliği istiyor diye kendinizi değiştirmeye çalışmayın. Eğer farklı birini istiyorsa, aramaya devam edebilir ama sizi değiştirmeye hakkı yok. Kendinizi olduğunuz gibi sevmeyi öğrenin ve sizi böyle sevecek birini bulun. Kısa boyunuz, büyük kalçalarınız ya da ince dudaklarınız halledilmesi gereken birer sorun değil sizin güzelliğinizin birer parçası. Bu sizin vücudunuz ve kimsenin üzerinde söz hakkı yok.

 

 

,YAW7lgdnL0iwzh9LaKfQrA

4. Kendini beceriksiz göstermek

Asla olmadığınız gibi davranmaya çalışmayın. Sırf karşınızdaki erkeğin egosunu tatmin etmek için, kendinizi beceriksiz ya da ondan daha az zeki gibi göstermeye çalışmayın. Basit işler için bile ondan yardım istemeniz, sizi sadece muhtaç gösterir. Kimseyi kahraman gibi hissettirmek gibi bir sorumluluğunuz yok. Sizi olduğunuz gibi, güçlü, bağımsız ve zeki kadın olarak sevmeyecek bir erkek için harcadığınız çabaya değmez.

 

 

 

 

052fe2d70b56ddb17e8404ddd66a6a60

5. Önemli kararlarda etkisiz kalmak

Sağlıklı bir ilişkide önemli kararlar birlikte alınır. Siz ne derseniz deyin, son kararı hep partneriniz veriyorsa bu sizin ciddiye alınmadığınızı gösterir. Buna izin vermeyin. Ne kadar aşık olursanız olun hayatınızın kontrolünü bir başkasına vermek asla doğru seçenek olamaz. Özellikle de birlikte bir hayat kurmayı planlıyorsanız, partnerinizin ortak karar almayı öğrenmesi gerekiyor. 

 

 

nen-co-con-khi-nao-18218216261

6. Anne olma kararını ona bırakmak

Aileniz, eşiniz ya da çevre baskısı… Hiçbiri çocuk sahibi olmaya karar verirken sizi etkileyemez. Eğer eşiniz de siz de çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu mükemmel. Ama sizin bu konuda endişeleriniz varsa, sırf partneriniz istiyor diye çocuk yapmamalısınız. Bu hayatınız boyunca alacağınız en önemli karar ve çok büyük bir sorumluluk. Aklınızdaki tüm soru işaretlerinden kurtulmadan böyle bir sorumluluk altına giremezsiniz. Eğer eşiniz size bu konuda baskı yapıyorsa düşünmeniz gereken şey bebek sahibi olmak değil, ilişkinizdeki sorunlar olmalı. Aynı şekilde eğer günün birinde anne olmak isterseniz ve karşınızda bunu istemeyen bir erkek varsa, kimsenin bu hakkı sizden alamayacağını hatırlamanızda fayda var.

 

 

antalya-cinsel-isteksizlik-guncesi

7. Cinsel hayatınızın sınırlarını onun çizmesine izin vermek

Cinsellik bir ilişkinin en önemli yapı taşlarından biri ve iyi bir seks hayatı için birbirinizin isteklerini görmezden gelmemeyi öğrenmeniz gerek. Ama bu istemediğiniz şeyleri sırf partneriniz istiyor diye yapacağınız anlamına asla gelmiyor. Seks konusunda sınırlarınız, korkularınız ya da istekleriniz olması çok doğal. Karşınızdaki erkek bunlara saygı duymak yerine, ısrarcı olmayı tercih ediyorsa size de saygı duymadığından emin olabilirsiniz. Hiç kimsenin size uymayan fantezilerini uygulamak ya da aşık olduğunuz için sınırlarınızı kaldırmak zorunda değilsiniz. Cinsel hayatınızın sınırlarını ancak siz belirleyebilirsiniz ve sınırlarınız birbirinize uymuyorsa yollarınızı ayırmak çok daha iyi bir seçenek olacaktır.